ODDĚLENÍ SOUČASNÉ KONTINENTÁLNÍ FILOSOFIE

 

FILOSOFICKÝ ÚSTAV AV ČR


 DOKTORSKÉ STUDIUM NA FILOSOFICKÉM ÚSTAVU

 

Společně akreditované doktorské studijní programy umožňují doktorandům mj. zvolit si školitele svého doktorského studia mezi pracovníky Filosofického ústavu AV ČR, v. v. i..
Osobní profily pracovníků včetně jejich badatelských specializací a výběru témat, jimž se věnují, jsou přístupné v rámci seznamu pracovníků FLÚ AV ČR v sekci Lidé, popř. v sekci Vědecké útvary.

Kontaktní osobou pro oblast postgraduálního studia ve FLÚ je Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., zástupce ředitele pro vědeckou činnost.


Filosofický ústav AV ČR, v. v. i., má v současné době akreditováno společně s partnerskými univerzitami šest doktorských studijních programů.


1) V doktorském studijním programu Filologie studijní obor Latinská medievistika a novolatinská studia (ve spolupráci s Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy v Praze). Forma studia je prezenční i kombinovaná, standardní délka studia je 4 roky. Společná akreditace je aktuálně platná do 1. listopadu 2017.

2) V doktorském studijním programu Filozofie studijní obor Filozofie (ve spolupráci s Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy v Praze). Forma studia je prezenční i kombinovaná, standardní délka studia jsou 4 roky. Studijní program Philosophy je akreditován rovněž v anglickém jazyce. Společná akreditace je aktuálně platná do 31. prosince 2024. Studijní program Filozofie se standardní dobou studia 3 roky je akreditován do 31. října 2020.

3) V doktorském studijním programu Filozofie studijní obor Filosofie (ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy v Praze). Forma studia je prezenční i kombinovaná, standardní délka studia je 4 roky. Studijní obor je akreditován rovněž v anglickém a německém jazyce. Společná akreditace je aktuálně platná do 31. července 2021.

4) V doktorském studijním programu Filozofie studijní obor Filozofie náboženství (ve spolupráci s Evangelickou teologickou fakultou Univerzity Karlovy v Praze). Forma studia je prezenční i kombinovaná, standardní délka studia je 4 roky. Studijní obor je akreditován rovněž v anglickém a německém jazyce. Společná akreditace je aktuálně platná do 31. března 2024.

5) V doktorském studijním programu Humanitní studia studijní obor Teorie a dějiny vědy a techniky (ve spolupráci s Filozofickou fakultou Západočeské univerzity v Plzni). Forma studia je prezenční i kombinovaná, standardní délka studia je 3 roky. Studijní obor je akreditován rovněž v anglickém jazyce. Společná akreditace je aktuálně platná do 31. srpna 2019.

6) V doktorském studijním programu Filozofie studijní obor Filozofie (ve spolupráci s Teologickou fakultou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích). Forma studia je prezenční i kombinovaná, standardní délka studia je 4 roky. Studijní obor je akreditován rovněž v anglickém jazyce. Společná akreditace je aktuálně platná do 31. srpna 2018.